Obrázkové slovenské dejiny predané

Počas sviatkov sa mi dvakrát podarilo potvrdiť povesť učňa Ellisa Reddinga, keď som na požiadanie obratom dodal hliníkovú konvu na mlieko a tlačiareň Samsung CLP-300. A podarila sa mi ešte jedna vec. Usúdil som, že mám doma príliš veľa kníh a s niektorými sa musím rozlúčiť. Netešte sa, Edda a Kalevala zostávajú.

Ale Hrušovského Obrázkové slovenské dejiny musia uvoľniť miesto (hádam pre nejakú Gutembergovu tlač, ešte neviem :-)).

Takže: kniha v dobrom stave (má 73 rokov, tak nečakajte, že bude jak funglofka z Martinusu), väzba drží dobre, nič nechýba, ani nevypadáva.

Obrázkové slovenské dejiny, R. Hrušovský, 1942

Vydala Matica Slovenská v roku 1942, Vytlačila Neografia Martin, 362 číslovaných strán.

Kniha je (aspoň pre mňa) zaujímavá najmä tým, že umožňuje ponoriť sa do myšlienkového sveta ľudákov. Dobrý profesor Tuka a hlavne Andrej Hlinka versus čechoslovakistickí socialistickí neprajníci slovenského národa, ktorý reprezentuje, ako inak, iba HSĽS...

Ponuky prosím posielať prostredníctvom správ cez Facebook, prípadne cez kontaktný formulár.

Uzávierka ponúk je v sobotu 10.1.2015 od 12:00 stredoeurópskeho času. Budem sa snažiť priebežne reagovať na jednotlivé ponuky s tým, či je ponuka najvyššia, alebo nie. V pracovných dňoch som vyťažený, takže je dosť možné, že budem reagovať vždy až večer. Takže ak nebudem reagovať ihneď, neplašte sa.

 

EDIT 10.1.2015: Kniha predaná, týmto gratulujem výhercovi aukcie.

Slovak
Image: