Error message

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in require_once() (line 3161 of /storage/vhost/scriptorius/web/scriptorius.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in require_once() (line 113 of /storage/vhost/scriptorius/web/scriptorius.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zadretý diferenciál

Staré včelie príslovie hovorí: "Darovanej prevodovke na zuby nepozeraj!"
Neplatí to, ak dostanete za odvoz celý záhradný traktor s poruchou diferenciálu/rozvodovky.

Závada sa nakoniec ukázala triviálna - chýbajúca strunka, ktorá odblokuje brzdu.  Zaujalo ma však prelínanie maziva z vnútra diferenciálu do priestoru brzdy. Takže diferenciál (vlastne celá zadná náprava ) šla z traktoríka von a rozpoliť.

diferenciál traktor mtd

mtd traktor diferenciál

 Celkom zaujímavý pohľad. Nejaký umelec použil na namazanie diferenciálu namiesto predpísaného maziva olej. A aby to veľmi netieklo, zalial všetko, čo sa dalo, červeným silikónom. Veľmi sa s tým nebabral - silikón sa na jednej strane takmer nedrží - takže tú stranu pred aplikáciou silikónu neodmastil. A že olej bude vytekať cez päť otvorov, ktoré nie sú dostatočne zatesnené pre mazivo s viskozitou oleja, to umelec tiež neriešil. Asi aj preto už v celom súkolí skoro žiadny olej nezostal.
Sekundárne to spôsobovalo zatekanie oleja priamo na brzdu a tým potrebu brzdiť väčšou silou - čo zasa mohlo spôsobiť zničenie spomínanej strunky na brzde.

Takže vyčistiť a natlačiť do súkolia cca 0,7 kg lítiovej vazelíny. To by mohlo pomôcť.

Slovak