Error message

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in require_once() (line 3161 of /storage/vhost/scriptorius/web/scriptorius.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in require_once() (line 113 of /storage/vhost/scriptorius/web/scriptorius.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Kozy došli... došli psy...

Tak, a veci sa po pol roku dali do pohybu. Síce štýlom odbrzdeného nákladného vagóna, ale už sa to hýbe. Predvčerom som tri krát vyháňal zo záhrady susedovho psa. Podhrabal sa od lesa... Dve sliepky som nestihol zachrániť, ale kohút to s vytrhanými perami prežil. Vzhľadom na rovnaké okolnosti mi začína byť jasné, ako som na jar prišiel o morky. Žiadna líška...

Negatívne je, že nám už skoro nemá čo znášať vajcia (a o morčacom mäse sa mi prestalo snívať niekedy v júli), pozitívne je, že mám fotky a videozáznam... Ideálny by bol pes, ale podarilo sa mu ujsť. Nevadí, druhýkrát rovnakú chybu nespravím.

Predýchal som, večer som sa vybral k susedom, s tým, že sa hádam nejako dohodneme. Poslali ma do... domov.

Včera odišiel doporučený list, v ktorom žiadam o urovnanie problémov a nahradenie škôd. V prípade, že sa nedohodneme, pôjdeme ku kroku dva, ale to už spustí úradnú lavínu a niekto v nej môže vážne uviaznuť, najmä, ak už má záznam... (Pre tých, čo neštudírovali Facebook - medzičasom susedovie výkvet ukradol moju sliepku a kŕmil ňou psa).

Dnes som hľadal celé dopoludnie robotu a dokončoval článok. Popoludní som našiel na záhrade z kohúta len zvyšky. Zavolal som políciu s tým, že susedov pes mi zožral kohúta.

"Ešte tam ten pes je?"

"Nie, už ušiel."

"Tak teda prídeme."

Alebo tak nejako...

V každom prípade hliadke prišla (týmto ďakujem OO v Nitrianskom Pravne) a hoci už veľa robiť nemohli, dali mi niekoľko dobrých rád, ako ďalej postupovať, čo robiť a čo určite nie.

Lepšie by sa mi písalo  s trochou adrenalínu v krvi, ale hádam je to takto lepšie.

Snažím sa žiť so všetkými trinástimi priamymi susedmi (mám dom pekne v strede) pokojne a 10 rokov čo tu bývam, sa mi to darilo. Ale myslím, že som narazil na neprispôsobivých. Nie, nie sú to indoslováci. Sú to Slováci. Aspoň podľa rodných listov. Dnes sa zrejme začína písať nová kapitola môjho života. Kapitola vymáhania práva.

V každom prípade sa okrem pravôt budem snažiť opraviť plot, aj keď hrozí, že sused ma žaluje za to, že jeho drahocennú sutinu a iný bordel odhadzujem od svojho plota, aby som vôbec mohol postaviť nový.

Pokračovanie príde 16.11. Deň predtým uplynie ultimátum na zmierlivé vyriešenie sporu.

Slovak